Zawody sportowe

zawody 12 2014 02W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie sportową rywalizację rozpoczeli 6 X Indywidualnymi Biegami Przełajowymi. W zawodach wzięli udział uczniowie gimnazjów z całego powiatu. Dominik Materna z klasy III a w biegu na 1500 m zajął II miejsce awansując do zawodów wojewódzkich. Finał Wojewódzki Gimnazjady w Indywidualych Biegach Przełajowych odbył się 16 X w Kolbuszowej, gdzie Dominik zajął X miejsce na 84 sklasyfikowanych zawodników.

Uczniowie naszego gimnazjum startowali również w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych 8x800m. Szafeta chłopców w składzie: D. Mazepa, D. Materna, K. Kiełboń, M. Lorfing, M. Krzyżak, P. Piwońki, D. Tofilski, D. Wołczasty – zajęła I miejsce, natomiast sztafeta dziewcząt w składzie: D. Sarzyńska, E. Leniart, K. Działo, J. Tofilska, M. Baran, G. Kwiecińska, W. Sternik, A. Lipińska – zajęła IV miejsce.

zawody 12 2014 01 zawody 12 2014 01
zawody 12 2014 02 zawody 12 2014 02
zawody 12 2014 03 zawody 12 2014 03

W tym roku szkolnym nasze gimnazjum po raz pierwszy było reprezentowane w zawodach w badmintonie. Dziewczęta: A. Olszewska, N. Wojnar i A. Rejman zajęły VI miejsce w Pófinale Wojewódzkim Gimnazjady w Badmintonie, który odbył się 11 XI w Widełce.
zawody 12 2014 07 zawody 12 2014 07

2 XII na Pływalni Miejskiej w Leżajsku odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Pływaniu – sztafetowym 6x50m i indywiduanie. Sztafeta dziewcząt: K. Żak, A. Lipińska, A. Zięzio, M. Mazurek, N. Gnatek, A. Dąbek - zajęła II miejsce. Sztafeta chłopców: K. Pondel, M. Lorfing, M. Pajączek, A. Czerwonka, P. Zagaja i W. Wanat - zajęła I miejsce. Indywidualnie
- 50 m st. grzbietowym (dziewczęta) – A. Lipińska – I miejsce, N.Gnatek – II miejsce,
- 50 m st. grzbietowym (chłopcy) – W. Wanat – I miesce,
- 50 m st. dowolnym (dziewczęta) – K. Żak – I miejsce, A.Zięzio – I miejsce,
- 50 m st. dowolnym (chłopcy) – K. Pondel – I miejsce, M. Goździewski – III miejsce, S. Kusek – IV miejsce,
- 50 m st. klasycznym – K. Działo – II miejsce.

zawody 12 2014 05 zawody 12 2014 05
zawody 12 2014 06 zawody 12 2014 06
zawody 12 2014 04 zawody 12 2014 04

4 XII w Zspole Szkół Technicznych odbył się Turniej Piłki Siatowej o Puchar Dyrektora ZST w Leżajsku z udziałem reprezentacji naszego gimnazjum. Przeciwnikami naszej drużyny byli zawodnicy szkół średnich z Leżajska i Rakszawy. Ostatecznie nasze gimnazjum zajęło III miejsce.

5 XII nasi uczniowie rywalizowali w Powiatowej Gimnazjadzie w Tenisie Stołowym, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Leżajsku. Zajęli oni następujące lokaty:
- 7 miejsce – M. Lorfing i Maksymilian Bielec,
- 13 miejsce – M. Cisek, K.Żyrek,
- 17 miejsce – M. Dziedzic.

30 X odbyła się w naszym gimnazjum Powiatowa Drużynowa Gimnazjada Szachowa, w której wzięło udział 6 drużyn reprezentujących gimnazja z Łętowni, Starego Miasta, Nowej Sarzyny, Grodziska Górnego i Grodziska Dolnego oraz Leżajska. Nasza drużyna w skaładzie: Szymon Chowaniec, Mateusz Cisek, Mieszko Wójtowicz i Kinga Przepłata zajęła 4 miejsce.