Rok szkolny 2016/2017 - Sukcesy chóru Cantiamo

Chór Cantiamo pod batutą Barbary Kuczek

      W dniach 21 – 23 października 2016r. odbył się XXXVI Ogólnopolski Konkurs Chórów a’Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy.

 Poziom artystyczny, muzyczny, a przede wszystkim wokalny jest bardzo wysoki. Chóry śpiewają perfekcyjnie. Jurorzy, głównie profesorowie akademii muzycznych, są bardzo wymagający. Oceniając prezentacje konkursowe, biorą pod uwagę: dobór repertuaru, zgodność wykonania utworu z partyturą, czas trwania utworów (cały repertuar nie może trwać krócej niż 10 minut i dłużej niż 15 minut), dykcję, intonację, emisję głosu, dynamikę, ekspresję wyrazu, interpretację i ogólny wyraz artystyczny, a także prezentacje wizualne. 

 

     Chór pięknie prezentował się na scenie, a co najważniejsze jeszcze piękniej zaśpiewał. Zdobył Złoty Kamerton, Puchar Ministra Edukacji Narodowej  za najwyższą punktację, Puchar Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego oraz Specjalną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla chóru. Nie sposób opisać reakcji chórzystek okazujących radość, której nie było końca. Obok śmiechu,  uścisków, pisku, były też łzy szczęścia.

       Inauguracja odbyła się 21 października 2016 r. o godz. 20.00 w Pałacu Młodzieży,   w której uczestniczyli dyrygenci, przedstawiciele ministerstwa, jurorzy, prezydent i władze miasta Bydgoszczy. Na zakończenie spotkania dyrygenci wylosowali kolejność prezentacji konkursowych. Wylosowałam numerek pierwszy i utwór do wspólnego wykonania „Hymn Ogólnopolskiego Konkursu Chórów”, który należało wykonać przed repertuarem konkursowym.  W sobotę w Filharmonii Pomorskiej od rana trwały przesłuchania konkursowe. Występ na takiej scenie jest dla młodzieży wyjątkowym przeżyciem. Wieczorem chórzystki miały zajęcia muzyczne   w filharmonii, a dyrygenci w Pałacu Młodzieży. Niedziela była bardzo wyczerpująca, bo już od godziny 8.00 w filharmonii  odbyła się próba przed koncertem galowym. O godzinie 12.00 wszystkie chóry zaśpiewały „Hymn Trzeciego Tysiąclecia” rozpoczynając nim piękny koncert galowy.   
W pierwszej części Cantiamo został wyjątkowo wyeksponowany, bo śpiewał aż cztery utwory. Śpiew chóralny przeplatany był różnymi występami: baletem, tańcem współczesnym, ariami operowymi, scenkami aktorskimi itp.. Gala zachwycała rozmaitością.  W drugiej części relaksowałyśmy się, oglądając koncert z widowni. Na koniec tancerka z flagą Leżajska wprowadziła chór na scenę, a potem prezentowała ją jeszcze w pięknym układzie tanecznym. Następnie Przewodniczący jury ogłosił werdykt. Dla nas wyjątkowo cudowny!!! Na zakończenie wszystkie chóry w opracowaniu wielogłosowym wykonały Gaude Mater Polonia i Hymn Ogólnopolskiego Konkursu Chórów.

       W drodze powrotnej otrzymałyśmy mnóstwo gratulacji  od byłych chórzystek, które przebywają  w różnych częściach kraju, a nawet za granicą. Cieszyły się razem z nami. Gratulowali również rodzice. Wszystkim serdecznie dziękuję. 

                                                                                                                                                                                                                  

          Podziękowania należą się opiekunom: Aleksandrze Zdulskiej, byłej chórzystce – Aleksandrze Bobowskiej, sponsorom, a przede wszystkim dyrektorowi gimnazjum Maciejowi Polańskiemu.   

          Na pochwałę zasługują chórzystki, które przyczyniły się do tak wielkiego sukcesu.

I głos – Julia Białkowska, Patrycja Osip, Klaudia Dyjak, Katarzyna Mielniczek, Emilia Kwiecińska, Karolina Malec, Wiktoria Chmielowiec, Gabriela Gumuła, Wiktoria Zabłotnia,

II głos – Wiktoria Bucior, Aleksandra Szozda, Wiktoria Wołoch, Aleksandra Hospod, Katarzyna Chowaniec, Kornelia Czapla, Sylwia Dąbek, Alicja Zięzio, Sara Pacyniak,  Patrycja Gielara, Aleksandra Dąbek, Gabriela Zasońska,

III głos – Dominika Kąpińska, Weronika Kuczek, Małgorzata Malita, Julia Polańska, Karolina Trębacz, Katarzyna Działo, Magdalena Burek, Justyna Cierpisz, Martina Gąsiorek, Dominika Ciągło, Julia Kurasiewicz, Jowita Zygmunt, Karolina Działo. 

           Sponsorzy: Heinrich Steinbrecher – BMF Polska Sp.zo.o., Stanisław Ożog – Poseł PE, Agata Kusy – Prezes Zarządu MZK, Stanisław Marchwiany – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego,  Jerzy Paul - Poseł RP, Stanisław Brzyski – Sklep Firmowy nr 5 Zakładów Mięsnych Jarosław, Prezes PSS Społem Jerzy Wańczycki.

 

Srebrny Dyplom dla chóru Cantiamo i Belcanto w Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych w Warszawie

       10 grudnia 2016r. odbył się w Warszawie w Galerii Porczyńskich Międzynarodowy Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. W kategorii chórów do lat 15 i 19 nie było chórów z Polski, tylko chór Cantiamo i Belcanto z Leżajska. W starszych kategoriach uczestniczyły chóry polskie z: Warszawy, Krakowa, Poznania, Bydgoszczy, Wrocławia. Poziom chórów zagranicznych był bardzo wysoki. Międzynarodowe jury  doceniło moje chóry, przyznając im Srebrny Dyplom (2 miejsce).  Wyniki ogłoszono w Kościele Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, a następnie odbył się tam koncert galowy.

Międzynarodowe jury: Romuald Twardowski – przewodniczący (Polska), Sasho Tatarchevski (Macedonia), Margrethe Ek (Norwegia), Marcin Cmiel (Polska), Irina Roganova (Rosja).

 

 

Na szczególną pochwałę zasługują gimnazjalistki, które przyczyniły się do sukcesu międzynarodowego: I głos – Julia Białkowska, Julia Tara, Patrycja Osip, Klaudia Dyjak, Katarzyna Mielniczek, II głos – Wiktoria Bucior, Aleksandra Szozda, Wiktoria Wołoch, Aleksandra Hospod, Katarzyna Chowaniec, Kornelia Czapla, Alicja Zięzio, Sara Pacyniak, Sylwia Dąbek,III głos -  Dominika Kąpińska, Małgorzata Malita, Weronika Kuczek, Julia Polańska,  Katarzyna Działo, Magdalena Burek.

Grupę starszą reprezentowały licealistki: I głos – Gabriela Gumuła, Wiktoria Zabłotnia, Ewelina Dub, Roksana Ślusarz, Aleksandra Bobowska, Paulina Kusio, II głos – Aleksandra Dąbek, Gabriela Zasońska, Klaudia Rajska, III głos – Dominika Ciągło, Karolina Działo, Julia Kurasiewicz.

 

Srebrna Struna w XIX Ogólnopolskim Konkursie Chórów w Niepołomicach

 

    02 kwietnia 2017r. w zamku królewskim w Niepołomicach odbył się XIX Ogólnopolski Konkurs Chórów. Chór Cantiamo batutą Barbary Kuczek został zakwalifikowany do finału i zdobył Srebrną Strunę. Konkurencja na tym konkursie jest ogromna, ponieważ konkurujemy w kategorii wraz z chórami akademickimi i chórami szkół muzycznych II stopnia.

 

Zobacz film

Kanał YouTube

Gościmy

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1136139
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Razem
531
868
6966
1124030
18623
25134
1136139

Twój adres IP: 23.22.240.119
Server Time: 2018-01-22 16:21:52