Sukcesy chóru Cantiamo pod batutą Barbary Kuczek w roku szkolnym 2015/16

            W dniach 23-25 października 2015r. odbył się XXXV Ogólnopolski Konkurs Chórów a’Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy. Eliminacje do tego konkursu miały miejsce w czerwcu. Rada Artystyczna po raz jedenasty zakwalifikowała chór Cantiamo pod batutą Barbary Kuczek do finału. 

         Poziom artystyczny, muzyczny, a w szczególności wokalny jest tam bardzo wysoki. Wszystkie chóry śpiewają wręcz zawodowo. Jurorzy, głównie profesorowie akademii muzycznych, są bardzo wymagający. Biorą pod uwagę dobór repertuaru, zgodność wykonania utworu z partyturą, czas trwania utworów, dykcję, intonację, emisję, dynamikę, ekspresję wyrazu, interpretację i ogólny wyraz artystyczny. Chór oprócz bardzo dobrego występu, pięknie prezentował się na scenie. Otrzymał wysoką punktację, która dała mu Srebrny Kamerton.

 

          Inauguracja konkursu odbyła się w piątek, tj. 23 października o godzinie 20:00 w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, na której zgromadzeni byli dyrygenci chórów, przedstawiciele z ministerstwa, jurorzy i władze miasta Bydgoszczy. W sobotę w Filharmonii Pomorskiej od rana trwały przesłuchania konkursowe. Występ na takiej scenie jest dla młodzieży stresujący i jednocześnie radosny. Wieczorem chórzystki miały bardzo ciekawe zajęcia w filharmonii, natomiast dyrygenci warsztaty pt. „Oryginalne efekty brzmieniowe, czyli elementy topofoniczne w muzyce chóralnej” w Pałacu Młodzieży. Niedziela to dzień bardzo wyczerpujący, ponieważ od godziny 9:00 trwają próby do koncertu galowego, który rozpoczyna się o godzinie 12:00. Cała sala widowiskowa była wypełniona po brzegi widzami. Gala zachwycała rozmaitością.  Śpiew poszczególnych chórów przeplatały sceny baletu, tańców współczesnych. W pięknym układzie tanecznym prezentowano również flagi miast, z których występowały chóry. Dumnie więc powiewała flaga Leżajska. Na zakończenie wszystkie chóry wykonały w opracowaniu wielogłosowym Gaude Mater Polonia, Hymn Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a’Cappella, Hymn III Tysiąclecia oraz Do życia mnie budzi muzyka. Nie brakuje tu również emocji, gdyż jest to czas ogłoszenia werdyktu. Przeżycia wspaniałe, niepowtarzalne, niezapomniane i cudowne.

      Podziękowania należą się opiekunom - pani Aleksandrze Kołodziej, byłej chórzystce Paulinie Feter oraz sponsorom, dzięki którym chór mógł wyjechać. Sponsorzy: Iwona Maria Sierżęga - Prezes Zarządu Elektrociepłowni Nowa Sarzyna, Heinrich Steinbrecher -  BMF Polska Sp. z o.o., Europoseł -  Stanisław Ożóg,  Jan Deryło - Biuro Rachunkowe “Ares”, Prezes Zarządu – Władysław Albrycht, Stanisław Marchwiany - Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego, Andrzej Więcław (usługi cateringowe),   ROLNIK - Helena i Zenon Grabarz, Sklep Firmowy nr 5 Zakładów Mięsnych Jarosław - Stanisław Brzyski, Prezes PSS - Eugeniusz Mendyk.

           Na pochwałę zasługują wszystkie chórzystki, które przyczyniły się do sukcesu: Aleksandra Bobowska, Paulina Kusio, Karolina Działo, Barbara Masełek, Elżbieta Ożóg, Kinga Przepłata, Dominika Ciągło, Jowita Zygmunt, Gabriela Gumuła, Wiktoria Zabłotnia, Aleksandra Dąbek, Magdalena Pustelny, Magdalena Opalińska, Gabriela Zasońska, Sandra Mączka, Klaudia Dyjak, Katarzyna Mielniczek, Wiktoria Chmielowiec, Emilia Kwiecińska, Weronika Kwiecińska, Karolina Malec, Kornelia Czapla, Sylwia Dąbek, Michalina Kisiel, Alicja Zięzio, Patrycja Gielara, Sara Pacyniak, Oliwia Stachowiak, Justyna Cierpisz, Klaudia Piwudzka, Magdalena Burek, Klaudia Żyrek.

 

Nagroda Marszałka Województwa Podkarpackiego dla Chóru Cantiamo

 

     16 października 2015 roku Chór Cantiamo pod kierunkiem Barbary Kuczek otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego w ramach programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży „Nie zagubić talentu”.

 

 

Międzynarodowy sukces chóru Cantiamo pod batutą Barbary Kuczek

 

               Bardzo znaczącym sukcesem w karierze chóru Cantiamo było zakwalifikowanie się do Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. Konkurs odbył się w dniach 4-6 grudnia 2015r. w Krakowie. Konkurowały ze sobą chóry z wielu krajów (Wielka Brytania, Norwegia, Bułgaria, Węgry, Słowacja, Czechy, Estonia, Szwajcaria, Łotwa, Polska). Poziom był bardzo wysoki. Wszyscy śpiewali po prostu pięknie.

Chóry oceniało międzynarodowe jury: dr Andrea Angelini (Bolonia, Włochy), Marcin Cmiel (Warszawa, Polska), Veronica Lozoviukova (Praga, Czechy), Thea Paluoja (Rapla, Estonia), Sasho Tatarchevski (Macedonia).

       Cantiamo zaprezentował swój repertuar bardzo dobrze, otrzymał wysoką punktację, dzięki której zdobył Brązowy Dyplom w tym prestiżowym festiwalu. Niewiele brakło do srebra. Wszystkie chórzystki zasługują na szczególne uznanie i gratulacje.

       Chórzystki:  Aleksandra Bobowska, Paulina Kusio, Karolina Działo, Barbara Masełek, Elżbieta Ożóg, Kinga Przepłata, Jowita Zygmunt, Aleksandra Dąbek, Magdalena Pustelny, Sandra Mączka, Klaudia Dyjak, Katarzyna Mielniczek, Wiktoria Chmielowiec, Emilia Kwiecińska, Weronika Kwiecińska, Karolina Malec, Kornelia Czapla, Sylwia Dąbek, Michalina Kisiel, Alicja Zięzio, Patrycja Gielara, Sara Pacyniak, Oliwia Stachowiak, Justyna Cierpisz, Klaudia Piwudzka, Magdalena Burek, Wiktoria Bucior, Aleksandra Szozda, Aleksandra Hospod, Katarzyna Chowaniec, Dominika Kąpińska, Martina Gąsiorek. Szczególne podziękowania należą się pani Aleksandrze Kołodziej.

  

Znaczący występ chóru Cantiamo w leżajskim szpitalu pod dyrekcją Barbary Kuczek

 

        10 grudnia 2015r. chór Cantiamo został zaproszony przez dyrektora szpitala w Leżajsku Pana Mariana Furmanka na uroczyste otwarcie projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa zdrowia publicznego i ograniczanie nierówności w zdrowiu poprzez przebudowę i wyposażenie SP ZOZ w Leżajsku”.

        W uroczystości wzięli udział członkowie Zarządu Powiatu Leżajskiego, Starosta Marek Śliż, Wicestarosta Zdzisław Leśko, przedstawiciele Rady Powiatu Leżajskiego, przedstawiciele powiatowych jednostek samorządowych, Burmistrz Leżajska Ireneusz Stefański, Radny Województwa Podkarpackiego Stanisław Bartnik. W uroczystości uczestniczyli Pani Teresa Gwizdak - Dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego, lokalni przedsiębiorcy, dyrektorzy szpitali z sąsiednich powiatów, oraz kierownicy niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej udzielający świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej: NZOZ Centrum Medyczne w Kuryłówce, NZOZ Medica w Leżajsku oraz NZOZ Ambulatoryjny Zakład Opieki Zdrowotnej z Łętowni.

       W trakcie uroczystości został wygłoszony przez Panią Profesor. Bożenę Karczmarek-Borowską – specjalistę onkologii klinicznej, radioterapii i chemioterapii, autorkę licznych publikacji naukowych, wykład na temat profilaktyki chorób nowotworowych.

      Uroczystość otwarcia została uświetniona miłym i wzruszającym występem chóru Cantiamo z Gimnazjum Miejskiego i Belcanto z Zespołu Szkół Licealnych pod dyrekcją  Barbary Kuczek, który zaprezentował niezwykle ciekawy repertuar oraz wprowadził

słuchaczy w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dziewczęta bisowały i dostały owacje na stojąco.

 

Koncert chórów Cantiamo i Belcanto pod dyrekcją Barbary Kuczek

 

      17 stycznia 2016r. w kościele farnym dziewczęta obu chórów uświetniły swoim śpiewem mszę świętą o godzinie 11:30. Koncertowały również przed jak i po mszy świętej. W swoim repertuarze mają kolędy i pastorałki tradycyjne, teatralne z repertuaru Alicji Majewskiej, Haliny Frąckowiak i Andrzeja Zauchy w opracowaniu chóralnym Barbary Kuczek oraz kolędy Zbigniewa Preisnera w aranżacji również dyrygentki. Śpiew dziewcząt został  nagrodzony gromkimi brawami. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz miasta Leżajska – Ireneusz Stefański.

W przeddzień koncertu, czyli 16 stycznia chór nagrał płytę z kolędami.

 

 

Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek w Chełmnie

 

      23 stycznia 2016r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek w ChełmnieW konkursie tym wziął udział chór starszy Belcanto, ale wspomagany przez dziewczęta z Cantiamo. Konkurs zakończył się kolejnym sukcesem, ponieważ dziewczęta otrzymały Srebrne Pasmo oraz Nagrodę Dyrektora Artystycznego tegoż  konkursu.

 

Solowe sukcesy wokalne pod kierunkiem Barbary Kuczek

 

            26 października 2015r. w Nowej Sarzynie odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Solowej (Sarzyńska Jesień). Uczennice – Magdalena Pustelny z kl. 3f oraz Wiktoria Zabłotnia z kl. 3a wróciły około godziny 3 rano z Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a’Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy, a już o godzinie 11:00 zmobilizowane wyruszyły do Nowej Sarzyny. Pomimo ogromnego zmęczenia, zaprezentowały szkołę po mistrzowsku. 30 października na uroczystym koncercie finałowym w Domu Kultury w Nowej Sarzynie nastąpiło ogłoszenie wyników. Magdalena Pustelny zajęła I miejsce, Wiktoria Zabłotnia III miejsce. Gratulujemy!

 

      18 grudnia 2015r. w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki odbył się Powiatowy Konkurs Kolędy i Pastorałki. Uczennica naszego gimnazjum Magdalena Pustelny przygotowana przez Barbarę Kuczek, godnie zaprezentowała szkołę i zajęła II miejsce. Gratulacje! 

 

 

b7 b7

 

 

Zobacz film

Kanał YouTube

Gościmy

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1136140
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Razem
532
868
6967
1124030
18624
25134
1136140

Twój adres IP: 23.22.240.119
Server Time: 2018-01-22 16:22:00