Koncerty i występy chóru Cantiamo pod batutą Barbary Kuczek na terenie miasta w roku szkolnym 2014/2015

11 listopada 2014 r. w klasztorze chór Cantiamo wraz z chórem Belcanto wyśpiewał bogaty repertuar na uroczystej akademii poświęconej 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
18 stycznia 2015 r. chór Cantiamo z Gimnazjum Miejskiego im. Wł. Jagiełły w Leżajsku wraz z chórem Belcanto z ZSL im. B. Chrobrego pod dyrekcją Barbary Kuczek uświetniły mszę św. o godz. 11.30.

Oba chóry śpiewały również przed jak i po mszy św. Zaprezentowały kolędy i pastorałki tradycyjne, współczesne, o charakterze ludowym, a także teatralne z repertuaru Alicji Majewskiej, Haliny Frąckowiak i Andrzeja Wajdy oraz skomponowane przez Zbigniewa Preisnera. Te ostatnie w aranżacji dyrygentki Barbary Kuczek. Koncert był bardzo udany. Młode artystki otrzymały owacje na stojąco.
Obecnością zaszczycił nas Burmistrz Leżajska Ireneusz Stefański, wiceburmistrz Andrzej Janas oraz Radny do Sejmiku Wojewódzkiego Podkarpackiego Stanisław Bartnik.
3 maja 2015 r. w kościele farnym chór Cantiamo uświetnił uroczystość Trzeciego Maja, na której wyśpiewał bogaty repertuar religijno-patriotyczny. 7 maja w klasztorze uświetnił mszę św. z okazji Dni Powiatu Leżajskiego. Koncertował również po mszy św. 8 maja 2015 r. w MCK odbył się Powiatowy Koncert Zespołów Artystycznych, na który został zaproszony chór Cantiamo i Belcanto. Wspólnie zaprezentowały ciekawy i bogaty repertuar o dowolnej tematyce i wysokim poziomie artystycznym.
17 maja w klasztorze odbył się Przegląd Pieśni Maryjnej, na którym chór zaprezentował piękny i ambitny repertuar. 21 maja 2015 r. chór koncertował na scenie przed kościołem farnym z okazji peregrynacji Znaków Światowych Dni Młodzieży.
2 lipca 2015 r. nasz chór został zaproszony na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Przed mszą św. koncertował 30 minut. O godz. 12.00 swoim śpiewem uświetnił mszę św. Za śpiew otrzymał gromkie brawa.
W roku szk. 2014/2015 chór uświetniał również uroczystości szkolne: Święto Niepodległości, przedstawienie Bożonarodzeniowe, wyśpiewał kolędy w języku polskim, rosyjskim, niemieckim i łacińskim na przedstawieniu o tradycjach w Rosji i Niemczech. Wystąpił na  spotkaniu dla rodziców, na otwartych dniach szkoły oraz z okazji Trzeciego Maja, a także z okazji peregrynacji Znaków Światowych Dni Młodzieży. Gościnnie występował również w ZSL im. B. Chrobrego w Leżajsku oraz Szkole Podstawowej Nr 2 w Leżajsku.
W tym roku szkolnym chór nagrał 2 płyty z kolędami i z repertuarem na ogólnopolski Konkurs Chórów a’Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy.
18 czerwca 2015 r. Rada Artystyczna w Bydgoszczy zakwalifikowała nasz chór do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 16-18 października 2015 r.

Zobacz film

Kanał YouTube

Gościmy

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1136132
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Razem
524
868
6959
1124030
18616
25134
1136132

Twój adres IP: 23.22.240.119
Server Time: 2018-01-22 16:21:00