Sukcesy chóru „Cantiamo”

chor 2014 0119 października 2013 r. w Bydgoszczy odbył się XXXIII Ogólnopolski Konkurs Chórów a’Cappella Dzieci i młodzieży. Chór Cantiamo pod kierownictwem Barbary Kuczek z Gimnazjum Miejskiego w Leżajsku jako jedyny reprezentował województwo podkarpackie. Z powodzeniem!

Dla dziewcząt z gimnazjum występ na scenie Filharmonii Pomorskiej jest ogromnym zaszczytem. Ilu uczniów z województwa podkarpackiego może wystąpić na tak prestiżowej scenie?

Tradycyjnie w maju odbywają się eliminacje o tego konkursu. Z całego województwa podkarpackiego do finału ogólnopolskiego Rada Artystyczna zakwalifikowała tylko chór Cantiamo z Gimnazjum Miejskiego w Leżajsku.

Trud i podwójne zaangażowanie przyniosły ogromny sukces: SREBRNY KAMERON w kategorii chórów szkolnych do lat 16. Na koncercie galowym w Filharmonii Pomorskiej dumnie powiewała flaga Leżajska.

Tydzień później, 26 października 2013 r. odbył się Międzynarodowy Festiwal Chóralny „Varsovia Cantat” w Warszawie, w którym chór Cantiamo został finalistą godnie reprezentując szkołę, Leżajsk i województwo. W konkursie wzięły udział chóry z różnych krajów m.in. z Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Czech, Bułgarii, Węgier, Chorwacji, Słowenii.

Chór mógł wyjechać dzięki sponsorom. Elektrowni w Nowej Sarzynie (prezes Iwona Sięrżęga), BMF Polska Sp. z. o. o. Zakład Konstrukcji Stalowych w Leżajsku ( prezes Heinrich Stinbrecher). Bardzo dziękujemy! Cantiamo i dyrygentka Barbara Kuczek.

Występy chóru w roku szkolnym 2013/2014 r.

12 stycznia 2014 r. – koncert chóru z repertuarem kolędowym w kościele farnym w Leżajsku. Chór uświetniał mszę św. O godz. 11:30. Koncertował równię przed i po mszy św. Wyśpiewał 16 kolęd i pastorałek w różnych stylach większość z nich w aranżacji dyrygentki.

Chór występował gościnnie w SP2 z okazji DEN.

Współpracował z chórem z ZSL im. B. Chrobrego w Leżajsku, gdzie również wystąpił z kolędami.

Gościnnie

Zobacz film

Kanał YouTube

Gościmy

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1136164
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Razem
556
868
6991
1124030
18648
25134
1136164

Twój adres IP: 23.22.240.119
Server Time: 2018-01-22 16:24:58