Obchody 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

        10 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli, Pani Wiesławy Stangenberg i Pana Mariusza Tenerowicza zaprosili społeczność szkoły do udziału w lekcji historii. Jej tematem była droga Polaków do niepodległego państwa w 1918 roku.

        W postacie historyczne wcielili się uczniowie klasy 3c, 2a, 2e.Pięknie zaprezentowali swoje umiejętności i z ogromną wrażliwością przedstawili te ważne dla nas Polaków wydarzenia. Uroczystość  wzbogacił chór poprzez pieśni patriotyczne przygotowane przez Panią Barbarę Kuczek. Dodatkową atrakcją był krótki występ grupy gimnastyczek, które przygotowała Pani Liliana Dziki.  Opiekę nad pocztem sztandarowym sprawował Pan Dionizy Kyc. Podczas akademii głos zabrał Dyrektor Szkoły, Pan Maciej Polański.

        Następnego dnia, w rocznicę odzyskania niepodległości, 11 listopada  nauczyciele i uczniowie prezentujący sztandar szkoły wzięli udział w powiatowych uroczystościach święta narodowego. Uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w Klasztorze Ojców Bernardynów. Następnie przeszli pod pomnik poświęcony poległym w walce za wolność Ojczyzny, gdzie odśpiewano hymn, odczytano apel poległych i złożono kwiaty od delegacji urzędów, szkół i instytucji. Kolejnym punktem obchodów było przejście zgromadzonych w uroczystym pochodzie pod  MCK, gdzie częstowano grochówką. Ostatnim punktem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez młodzież ZST poświęcony okolicznościom odrodzenia państwa polskiego.

Zobacz film

Kanał YouTube

Gościmy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1085159
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Razem
351
1014
2086
1078574
15034
26535
1085159

Twój adres IP: 23.20.162.200
Server Time: 2017-11-22 12:49:14