Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX”

          W dniu 13 czerwca 2017r. w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku nastąpiło wręczenie nagród w XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX, który odbył się 28 lutego 2017r.

         Organizatorem konkursu było Regionalne Stowarzyszenie Oświatowe „Kaganek” oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM w Bielsku Białej. Honorowy patronat objął MEN, patronat naukowy Instytut Filologii Angielskiej UJ w Krakowie.

         Zadania w większości wykraczały poza poziom danej grupy wiekowej. Wykazać się należało nie tylko wiedząz języka angielskiego, ale także logicznym myśleniem. Oprócz wiedzyz gramatyki, słownictwa, kulturoznawstwa, filmu czy geografii, uczniowie musieli przeczytać książeczki po angielsku i doskonale znać ich treść oraz słownictwo, gdyż sporo szczegółowych i bardzo trudnych pytań na teście dotyczyło lektury. Dodatkowo uczniowie musieli wykazać się znajomością idiomów angielskich.

         Troje uczniów  z naszej szkoły uzyskało wysokie wyniki. Najwyższą liczbę punktów zdobyła Katarzyna Długosz z klasy 1c 112,5pkt , zyskując  wynik bardzo dobry. Na II miejscu uplasowała się Joanna Upchurch z klasy 3c zdobywając  108,25pkt oraz wynik dobry. Czech Noel z klasy 1e zdobył 103,75 pkt i również zyskał wynik dobry.

         Z uwagi na to, że konkurs „FOX” uważany jest za jeden z najtrudniejszych konkursów z języka angielskiego w Polsce, zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w następnych edycjach konkursu.

                                                                                               Bernadeta Grzywacz - Domagała


Zobacz film

Kanał YouTube

Gościmy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1160474
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Razem
691
866
1557
1152251
16108
26850
1160474

Twój adres IP: 54.234.233.48
Server Time: 2018-02-20 19:04:13