Wycieczka gimnazjalistów

         

           Dnia 24 kwietnia 2017r. w ramach Dnia Technika, w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku odbyła się III edycja powiatowego konkursu „Logistycznie i ekonomicznie”. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Aleksandra Grzywna, Antoni Biały i Michał Sroka (wszyscy z kl. 3E) zajęła II miejsce. Warto podkreślić, że w zmaganiach wzięło udział 16 drużyn. Jedną z nagród była wycieczka do siedziby NBP oraz firmy Handlopex w Rzeszowie.

            Wyruszyliśmy spod budynku liceum wczesnym rankiem. Pierwszym punktem wycieczki było uczestnictwo w dniach otwartych Narodowego Banku Polskiego. Uczniowie mieli okazję dotknąć sztabki złota oraz poznać specyfikę pracy bankiera na przełomie XIX i XX w. Wzięli również udział w interaktywnym konkursie oraz usłyszeli niezmiernie ciekawy wykład o historii pieniądza.

            Kolejnym przystankiem na drodze młodych logistyków była firma Handlopex, zajmująca się składowaniem i sprzedażą wielu rodzajów opon. Po obejrzeniu filmu promocyjnego i wysłuchaniu opowieści o specyfice firmy, uczniowie zwiedzili czteropoziomowy magazyn. Wysokie na kilkanaście metrów składowisko opon na wszystkich zrobiło ogromne wrażenie.          

            Następnym punktem planu wycieczki był obiad w Galerii Rzeszów. Zaraz po tym uczniowie wraz z opiekunami udali się do kina Helios na projekcję filmu „Szybcy i wściekli 8”, którego wartką akcję wszyscy śledzili z zapartym tchem. Wyjazd, zgodnie z logistycznie przygotowanym planem, skończył się o godz. szesnastej.

            W tym miejscu, jako uczestnicy wycieczki, pragniemy podziękować p. Urszuli Wyszyńskiej za opiekę nad nami oraz nauczycielom Zespołu Szkół Licealnych za wzorową organizację wyjazdu, a także danie nam możliwości poszerzenia swojej wiedzy o logistyce i ekonomii. 

                                                                                              (MS)

Zobacz film

Kanał YouTube

Gościmy

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1136109
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Razem
501
868
6936
1124030
18593
25134
1136109

Twój adres IP: 23.22.240.119
Server Time: 2018-01-22 16:17:29