Gra miejska

        13. stycznia uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział  w grze miejskiej  pt."Śladami przedwojennych żydowskich mieszkańców Leżajska".
Gra przygotowana przez p. Agnieszkę Kuczkowską miała na celu zapoznanie młodzieży
z historią, kulturą, religią mieszkających kiedyś w naszym mieście Żydów.

       Dzięki udziałowi w grze uczniowie dowiedzieli się ,że wiele miejsc, obok których obojętnie przechodzimy wyglądało w przeszłości zupełnie inaczej, miało innych właścicieli, mieszkańców, inne przeznaczenie. Zobaczyli, że Leżajsk jest pełen śladów po jego żydowskich mieszkańcach.  
       Celem uczestników gry było rozszyfrowywanie wskazówek i jak najszybsze dotarcie do kolejnego etapu . W każdym punkcie czekała na nich porcja informacji  i ciekawostek na temat tego miejsca , jego dawnych mieszkańców, ich kultury, obyczajów lub religii oraz zadanie do rozwiązania. 
       Uczestnicy gry wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Holokaustu w Muzeum Ziemi Leżajskiej, gdzie przedstawili prezentację z gry miejskiej oraz zostali nagrodzeni przez burmistrza Leżajska.

I miejsce zajęły dwie grupy w składzie: Emilia Goc, Monika Kuszpa, Gabriela Dąbrowska,Natalia Gnatek, Marcin Konieczny oraz: Martina Gąsiorek, Kinga Ryczkowska, Wiktoria Ozimek, Kamila Dziduch, Małgorzata Siuzdak.

 

Zobacz prezentację                                                                                                                        A.Kuczkowska

Zobacz film

Kanał YouTube

Gościmy

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1085246
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Razem
438
1014
2173
1078574
15121
26535
1085246

Twój adres IP: 23.20.162.200
Server Time: 2017-11-22 13:07:05