Uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania

       111 osób przystąpiło 17 grudnia 2016 roku do sakramentu bierzmowania w parafii Świętej Trójcy w Leżajsku (FARA). Sakramentu udzielił młodym ludziom Biskup Zamojsko – Lubaczowski Marian Rojek. Do sakramentu bierzmowania przystąpili m.in.: gimnazjaliści z parafii Leżajsk Fara oraz Kuryłówka i Brzyska Wola.

       Przygotowaniem młodzieży zajął się ks. Piotr Zawadzki i Elżbieta Dec.

        W wygłoszonej homilii Ksiądz Biskup przypomniał młodym ludziom, że kiedy przyjmujemy Ducha Świętego i pozwalamy mu działać, to sam Chrystus staje się obecny w nas i przybiera realne kształty w naszym życiu. Zwrócił uwagę, że  z przyjęciem Ducha Świętego wiążą się wiara i umiejętność  postępowania zgodnie z zasadami naszej wiary. – Wiara  jest nam  w dzisiejszych czasach niezwykle potrzebna wręcz konieczna. – mówił. Dodał, że aby nasza wiara się umacniała i wiązała nas z Jezusem Chrystusem, potrzebna jest modlitwa zarówno wspólnotowa we wspólnocie Kościoła jak i indywidualna i wspólnotowa we wspólnocie domowej, rodzinnej. Duch Święty, którego przyjmujemy w sakramencie Bierzmowania umacnia, też w nas umiejętność postępowania zgodnie z zasadami naszej wiary,  czyli zgodnie z Dekalogiem. – Tylko takie postępowanie, zgodne z Dekalogiem  gwarantuje nam spokój i poczucie szczęścia. Zachęcał młodych ludzi, aby nie bali się odważnie mówić o wierze, bronić wartości chrześcijańskich, podejmować właściwych decyzji i postępować zgodnie z sumieniem i zasadami wiary. 
Po Homilii Ksiądz Biskup udzielił sakramentu bierzmowania. 
        Na zakończenie, młodzież wręczając kwiaty, podziękowała Księdzu Biskupowi za udzielenie Sakramentu Bierzmowania, Kapłanom za dopuszczenie do Sakramentu Bierzmowania, katechetom i kapłanom z parafii za lata formacji.

ks. P. Zawadzki


Zobacz film

Kanał YouTube

Gościmy

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1163670
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Razem
474
1508
4753
1152251
19304
26850
1163670

Twój adres IP: 54.167.29.208
Server Time: 2018-02-23 12:12:48