Uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania

       111 osób przystąpiło 17 grudnia 2016 roku do sakramentu bierzmowania w parafii Świętej Trójcy w Leżajsku (FARA). Sakramentu udzielił młodym ludziom Biskup Zamojsko – Lubaczowski Marian Rojek. Do sakramentu bierzmowania przystąpili m.in.: gimnazjaliści z parafii Leżajsk Fara oraz Kuryłówka i Brzyska Wola.

       Przygotowaniem młodzieży zajął się ks. Piotr Zawadzki i Elżbieta Dec.

        W wygłoszonej homilii Ksiądz Biskup przypomniał młodym ludziom, że kiedy przyjmujemy Ducha Świętego i pozwalamy mu działać, to sam Chrystus staje się obecny w nas i przybiera realne kształty w naszym życiu. Zwrócił uwagę, że  z przyjęciem Ducha Świętego wiążą się wiara i umiejętność  postępowania zgodnie z zasadami naszej wiary. – Wiara  jest nam  w dzisiejszych czasach niezwykle potrzebna wręcz konieczna. – mówił. Dodał, że aby nasza wiara się umacniała i wiązała nas z Jezusem Chrystusem, potrzebna jest modlitwa zarówno wspólnotowa we wspólnocie Kościoła jak i indywidualna i wspólnotowa we wspólnocie domowej, rodzinnej. Duch Święty, którego przyjmujemy w sakramencie Bierzmowania umacnia, też w nas umiejętność postępowania zgodnie z zasadami naszej wiary,  czyli zgodnie z Dekalogiem. – Tylko takie postępowanie, zgodne z Dekalogiem  gwarantuje nam spokój i poczucie szczęścia. Zachęcał młodych ludzi, aby nie bali się odważnie mówić o wierze, bronić wartości chrześcijańskich, podejmować właściwych decyzji i postępować zgodnie z sumieniem i zasadami wiary. 
Po Homilii Ksiądz Biskup udzielił sakramentu bierzmowania. 
        Na zakończenie, młodzież wręczając kwiaty, podziękowała Księdzu Biskupowi za udzielenie Sakramentu Bierzmowania, Kapłanom za dopuszczenie do Sakramentu Bierzmowania, katechetom i kapłanom z parafii za lata formacji.

ks. P. Zawadzki


Zobacz film

Kanał YouTube

Gościmy

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1085242
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Razem
434
1014
2169
1078574
15117
26535
1085242

Twój adres IP: 23.20.162.200
Server Time: 2017-11-22 13:06:21