XIV FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

W dniu 23.11.2016r. w Zespole Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wólce Niedźwiedzkiej odbył się XIV FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ.

Patronat nad konkursem objęli:

europoseł Pan Stanisław Ożóg, Burmistrz Miasta i Gminy Sokołów Małopolski Pan Andrzej Ożóg.

Celem konkursu było:

prezentacja umiejętności językowych i wokalnych uczniów,

propagowanie nauki języków obcych poprzez formę piosenki,

promowanie aktywności twórczej wśród młodzieży.

W rywalizacji wzięło udział 30 uczestników (w kategoriach: soliści i zespoły). Na scenie usłyszeliśmy wykonawców śpiewających piosenki w języku angielskim, niemieckim i francuskim. Uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom zarówno pod względem umiejętności językowych, jak i wokalnych.

Po merytorycznych obradach jury w składzie:

p. Maciej Peszko – nauczyciel języka angielskiego,

p. Monika Knap – nauczyciel języka francuskiego,

p. Katarzyna Anton – nauczyciel języka niemieckiego,

p. Mieczysław Sulikowski – muzyk,

przyznało II miejsce Katarzynie Długosz uczennicy klasy 1c  Gimnazjum Miejskiego w Leżajsku za wykonanie utworu  Lenka ”The Show”.

Naszej młodej solistce Katarzynie dziękuję za wspaniały artystyczny występ, piękny wokal oraz gratuluję i życzę wielu sukcesów.

Opiekun: Bernadeta Grzywacz–Domagała

19312